Poliitika ajalugu : Eesti : Internet : Kommentaariumid

From Kosmovirtuaal
Jump to: navigation, search

Poliitika ajalugu : Eesti : Internet

Kommentaaride tsitaate

Delfi

DELFI FOTOD: Reportaaž kohast, kuhu keegi meist sattuda ei taha

irw to vang 15.12.2013 13:01

Vanglad võiksid oma eksvangidele jõulukaarte saata, äkki järgmine kord mõtleb enne oma järjekordse geniaalse lolluse tegemist :)


Kontekst: Venemaa sissetung Ukrainasse, Krimmi

Kujutan ette 25.03.2014 16:14

kuidas Rasmussen pead vangutab ja halab kui vene tankid üle Narva jõe tulevad.

Kujtan ette mis moodi Obama hakkab kaaluma sanktsioone venemaa vastu - kas panna medvedjevi või Lavrovi Mastercard kolmeks päevaks (või äkki isegi 5 päevaks) kinni ja jätta ära rahvatantsuansabli Maljarka sõit Washingtoni.

Kujutan ette kuidas Sakas välisminister tõdeb et venelaste rünnaks on küll agressioon aga teha ei saa nad midagi.....

Praegu on ju näha kui hambutud ja arad ollakse. Putinile ei julge keegi mitte midagi öelda ega midagi teha.


Artikkel pealkirjaga: ANNA TEADA: Mis jääb meelde Andrus Ansipi ajast?

ahv 26.03.2014 13:58

UFO, vaesus ja ülbus


punakallaslus-uusbrezhnevlus 26.03.2014 14:01

aega-ajastut tuleb ikka nimetada tegeliku juhi järgi. ansip, äsja 'peaministri' tiitlit kandma hakanud beebi-kallas & co on vaid kuulekad etturid kohaliku siionikuninga juudi-siimu mängulaual.


Ruul 26.03.2014 14:15

Meelde jääb mölaklik ja provokatiivne käitumine pronksiöö ajal, mille kohta ütleb suurepäraselt Edward Lucas: Tema madalseisuks kujunes pronkssõduri juhtum, mil valitsus tegi korrakaitseprobleemist julgeolekuprobleemi. Muidugi oli selle taga Venemaa, kuid Eesti valitsus kõndis otse lõksu.


kokkuvõte. 26.03.2014 14:27

Ansipiaana-- must valge maailmapildi pealesurumine, eksivad need, kes arvavad... mentaliteet, kolmelauseliste hüüdlausete abil kogu riigielu korraldamine( neljandat lauset ei saanud enam öelda, siis oleks rahvas hakkanud täpsustavaid küsimusi esitama), statistiline pilotaaz, kõrvakuulmise puudumine, räige ülesõt rahvast, lad- ameerikalik riigimudel, abivajajatel kogu raha äravõtmine, 40 000 poolnälgas last, metsik hulk majanduspõgenikke .... Ja kuna tema tegevusest pole mittemidagi sellist välja tuua, mis oleks aidanud nõrgemaid, siis lõputu kiitlemine valitsusaja pikkuse osas. Nii jubedas olukorras eesti riiki pole mitteüks valitsus endast maha jätnud, kui on suutnud seda teha andrus esimene.


ämm 26.03.2014 14:37

Tore õhtusook minu juures


Seenior 26.03.2014 14:40

Pururikas ämm ja tagatoa mängud.


Lurik26.03.2014 14:44

Poolik töö. Rsk lasi kabajantsikud linnapeale laiama. Kes murjanite tehtu kinni tagus? Munadeta komsomolkus, valitses riiki parteirakukese tasemel (käsi peseb kätt, vorst vorsti vastu, enne sööme sinu piruka ära ja pärast söön ise enda piruka jne).


johhaidii 26.03.2014 14:58

Oi, neid asju on palju. No algatuseks kohe see ajutiselt tõstetud käibemaks. Siiani väga ajutine. Siis igasugused aktsiisitõusud, pensionifondide raha riigimasina nuumamiseks kasutamine, siis haigekassa jamad. No neid asju on palju, ei viitsi kõike üles lugedagi. Ehk on juba enne mind ära ka mainitud. Igatahes väga matslik valitsemisviis oli sellel mehel endal ja kogu valitsusel. Teerull, ühesõnaga.


näksip seemneid 26.03.2014 15:09

Aktsiisi tõsteti jaanuaris 2008, juulis 2009 ja jaanuaris 2010. Aktsiis ja käibemaks moodustavad kütusehinnast kokku üle 52%. Ansip tõstis kütuseaktsiisi 17,7% kõrgemaks kui nõuab Euroopa Liit. Ansip nõuab Eesti põllumeestelt 5,2 korda kõrgemat kütuseaktsiisi kui nõuab Euroopa Liit. Elektrienergia aktsiisi alammäär on Euroopa Liidus 1 euro. Ansip küsib igalt Eesti elanikult 4,47 eurot. Ansip peatas 1. juunist 2009 riigipoolsed maksed II pensionisambasse. Inimestel ei ole enam võimalik üheski riigipoolses lubaduses kindel olla. Ansip annab, Ansip võtab. Majanduskriisi ajal olid pensioniosakute hinnad madalad, 2012. aastal on nad oluliselt kõrgemad ning sama raha eest saab vähem osakuid, ning seega pensionipõlves vähem pensioni. Ansip võttis II pensionisambaga liitujatelt laenu, kuid kuhu jääb intress? Võid kindel olla, et Ansipil on hea Eestis elada, sest tema kodulaen on makstud. Ansip ei soovi kehtestada riigiettevõtete juhtidele palga ülempiiri, milleks võiks olla Eesti Vabariigi presidendi ametipalk. Tänu Ansipile teenivad riigiettevõtete juhid ühes kuus rohkem kui miinimumpalgaga töötaja 3-4 aasta jooksul. Ühegi riigiettevõtte juhi tööülesanded ja vastutus ei ole suuremad kui Vabariigi Presidendil. Ometigi palganumber on suurem. Ansip lõpetas 2009. aasta lisaeelarvega õppelaenu kustutamise noortel emadel ja riigiteenustajatel. Ansip võttis ära maksusoodustuse õppelaenu intressidelt. Ansipi valitsemise ajal on vähenenud tasuta õppekohtade arv ja kõrghariduse üldine rahastamine, mistõttu ülikoolid on sunnitud õppemakse tõstma. Ansipi otsuste tõttu on üliõpilaste põhitoetus vähenenud 1000 kroonilt 875-le ning täiendav õppetoetus 500 kroonilt 440 kroonile. Ansip tõstis 2010. aastal rahva tervist arvestamata pensioniea 65. eluaastale. Ansip otsustas 2009. aasta alguses kaotada pensionide ja toetuste tasuta kojukande. Ansip vähendas pensionide ostuvõimet, kuna on tõstnud erinevaid makse. Ansipi valitsemisajal on riigi erakorraline pensionireserv tühjaks tehtud. Ansip lubas tööandjal lõpetada töölepingu kasvõi e-maili või SMS-i teel. Ansip otsustas oluliselt lühendada töölepingu lõpetamisest etteteatamise tähtaegu. Varem oli tööandjal kohustus maksta koondamishüvitiseks sõltuvalt staažist kuni 4 kuu palk, aga Ansipi arvates piisab ühe kuu palgast küll ja veel.


Meenutaja 26.03.2014 15:41

Mäletan, et pidasin stalinistlikku loosungit 15 aastaga Euroopa 5 rikkama riigi hulka jõudmisest farsiks, irooniaks või Ärapanija ilkumiseks. Lihtsalt ei suutnud uskuda, et keegi julgeb kasutada sellist nõukogudeaegset slõuganit.


Meie "sõltumatu" ajakirjandus suutis aga selle absurdse solgi kenasti alla neelata ja kaasa kaagutama hakata. Minu jaoks muutus sestsaadik nii ajakirjandus kui valitsusklikk, eesotss Ansipiga, mõttetuteks, aga ohtlikeks narrideks.


jääb meelde see 26.03.2014 15:48

et ilma Savisaarega hirmutamiseta kolmanda põlve kommunistist poleks meie peaministrit iial saanud jääb meelde hirmus pugemine Brysseli ees ja oma rahvast mittehoolimine, suur ylbus teisitimõtlejate suhtes (ainult temal on õigus) jääb meelde see, millisesse olukorda ta Eesti riigi on viinud (töötus, väljaränne, madal iive). Pole mõtet õigustada globaalsete põhjustega. Lätil jaLeedul pidi kuuldavasti paremini minema (elektri hinnatõus lykati edasi,jne.)


küsimus. 26.03.2014 16:26

ansipi lööklauseid kuulates tuleks Eestis töökust kasvatada, tootlikust suurendada... sõnaga rohkem rabada. Aga enne rabama hakkamist küsib mõistlik inimene- mida riik selle enamsaadud maksutuluga tegema hakkab, on siis saadav effekt seda rabamist väärt??? Sõnaga, kas oravate valitsus on meid viinud lähemale sellele kõigisthoolivale riigile või on midagi väga „metsa“ läinud? No vaatame lähemalt neid asju- riigieelarvest parteide rahastamine 100 milli(liikmemaksud=0); ESM-i läinud miljonid; sõdurite järjest laienev ülalpidamine välismissioonidel ja hiljem neile kodus igasorti soodustusite loomine; personaalpensionide ringi pidev laiendamine, nüüd juba neile lausa eraldi surnuaia rajamine; igasugused semulike eelistuste laiendamine- järjest laienev nõukogudes rahasaajate hulk, järjest süvenev välismaa arstiabi eelistamine omamaisele, volvo- elamispinna- ja muud sahkerdamised; ärmatamise jatkumised; järjest laienev riigiasutuste pressiesindajate armaada....

Kui ma seda kõike silmas pean ja selle peale mõtlema hakkan- tööviljakuse tõus, maksutulu laekumise tõus,... selline tegevus oleks riigi tulevikule ja demokraatia püsimisele ju suisa ohtlik ja vaenulik.

anisip- mis sa oled riigi ja tema kodanikud pannud sellisesse kahvlisse?


ansipiaana sisu 26.03.2014 16:32

minu arvates eestis pole parteisid selle sõna õiges tähenduses. Pigem neid kooslusi võiks nimetada kindrali ümber koondunud poolsõjaväelasteks üksusteks (ütleme nii) oma kindla hierarhia ja käsuliiniga. Ja nende üksuste ainsaks eesmärgiks on mistahes seaduslikke/mitteniiseaduslikke vahendeid-sisutühja vada- kohapealseid võimalusi- omatehtud reegleid-.... kasutades saada kontroll antud maatükil olevate ressusside ja seal elajate üle. Ja lipukiri on neil üksustel kõigil üks ja seesama- MINA ÜTLEN JA NII ON. Tahan öelda, et nii loksub nende "parteide" tegelikkus väga selgelt paika: -partei heaolu on üle kõige -allumatus partei sees on karistatav kuni väljaviskamiseni - tundetuse kasvatus, ehk sisesel karjääriredelil on võimalik tõusta vaid kahte pidi a) osta karjääriredeli mistahes pulk kindralini välja(jm linnapeaks, kk riigikokku,...) b) käia kogu karjääriredel pulk- pulga haaval läbi (sõdurist või ka klaköörist kindralini) - eelkõige meelsuse kasvatus Ja kui üksus on kontrolli saavutanud, siis on võimalik hakata omatahtsi kohapealset elu ümber korraldama. Ja see mis kõige tähtsam on, mida elajad tihti ära unustavad - kohapealset elu korraldatakse ümber SELLESAMA HIERARHIA PÕHIMÕTTEL(10 %-i on obrok või moodsas keeles taltsustasu; mida kõrgemal pulgal, seda vähem maksad makse; kaudsed maksud suurendavad süütunnet; kindral ei eksi ega vabanda; rahva ärritamine ehk tuimaks tegemine on pikaajaline, pidev ja peamine töö; elajate hääl võib olla vaid kopli trammi vile tasemel ...)


"7. november" 26.03.2014 16:40

Toon mõned ansipiaana hüüdlaused, mille najal siin 9 aastat valitseti: -KUI TAHAD RAHU, SIIS VALMISTU SÕJAKS Aga jäetakse mainimata selle mõttetera sügavam sisu. See, et sõjast on 99% tagala kindlustamine ja 1% on sõda. Aga TAGALA ei ole paartuhat matsomeest, hulk vanarauda ja ülbus, TAGALA on eelkõige riigikodanik, tema igapäevane hakkamasaamine, ka tegelikkuses võrdsed võimalused,... Muidu tõmbab riigikodanik „jehhat“, nagu praegu Eestist paljud teevad- nii jääb tagala kindlustamata ja selline riik on järjest haavatavam ja juba ette sõja kaotanud. Seega sõjaministeeriumile antud senine raha on selgelt "mahavisatud raha". -MUJAL RIIKIDES ON KA KODUTUD Aga mujal riikide sots süsteem võimaldab kodutul tahtmise korral sellest olukorrast vabalt välja tulla, meil seda võimalust kodutul sisuliselt pole. Aga vabatahtlik ja sunniviisiline olek on väga eri asjad. -MEIL TÖÖPUUDUST EI OLE peale riigijuhtide sellist sõnavõttu on kohe nii, et viimane kui üks töötu on automaatselt paaria seisuses, hakatakse kohe võltsima statistilist töötuse numbrit, tööandjad hakkavad töötajaid alatult vallandama, tööturuamet hakkab kohe võltsima ja ilustama suuremaks vabade töökohtad arvu,... -EESTIS ON MEEDIAVABADUS MAAILMATASEMEL ehkki meedias on kõik otsustajad siiani alles- kadastik, hõbemägi, luik... Ja nende nägu see ajakirjandus on juba 20 aastat, pole midagi muutunud. Alamaastme tsurasid võib tulla või minna, süsteem sellest ei muutu, pigem läheb hullemaks. -ÕIGUST MÕISTAB KOHUS ehkki õiguse ja õigluse valmimise hierarhias pole kohtunikud juba ammu enam kõige kõrgemal tasemel. Neist on eespoole tõstetud riigilõivud, kohtupretsedendil põhinev õigusmõistmine, kokkuleppemenetlus, raha üldse, paljud advokaadid, ka prokuratuur, igatsorti jupijumalad, arvatavasti ka telefoniõigus, pressi vahendusel eelnevad süüdimõistmised... -EESTI ON DEMOKRAATLIK RIIK ehkki otsustajate poolt on paljud teod juba ette planeeritud alatute ja ebademokraatlikena, suisa kõlvatusena ja totalitaarsele ühiskonnale omasena.... ja siis jälle rõõmsalt demokraatiaga edasi. Taoline käitumine on demokraatia ja riigi blamaaz ja vägisi tagasi ENSV-sse -IGAS RIIGIS( ISEGI SOOME, ROOTSI JNE.) ON OLEMAS KA VÄGA VAESED JA VÄGA RIKKAD Ehkki küsimus pole vaeste- rikaste olemasolus, küsimus on RIIGIPOOLSES ABIKÄES vaesusest välja rabelda. Laiemalt, kas riik ka tegelikult hoolib - kas on avalik min. toidukorvi arvestus; kas on inflatsioonist sõltuv min. palga tõus; kas on kaotatud nn. taltsustasud; kas on ratifitseeritud Euroopa sotsiaalharta kõik punktid; kas on paika pandud min. sissetulek, millest allpool olevale inimesele riik ei esita enam mingeid küsimusi vaid aitab kohe siin ja praegu.... -PIGEM OLEME SUUNDUMAS IKKA PÕHJAMAADE POOLE... Ehkki MASU perioodil sai kolmandik(!) kogu Eesti tööealisest elanikonnast tunda, mis tähendab töökaotus ja... 80%(!) neist olid alatult vallandatud. Valitsus&president vaatas kogu seda jõhkrust tuima näoga pealt ja aina kiitis end, kui hästi on nad hakkama saanud. Ja kui 2008 a. lõpul majandus kokku kukkuma hakkas, siis milline on see /... Põhjamaade poole.../ suunduva demokraatia nimi, millega saab õigustada öiseid kärpeid, riigipoolset pensionifondide peatamist, tavakodaniku elementaarse hakkamasaamise vahetamist eurounistuse vastu!? Kas sellel kõigel polnud mitte jällegi salaprotokolli nägu? -RIIGIKOGU ON LÄBILÕIGE EESTI INIMESTEST EI usu, sest nii pole võimalik, et nad igaüks eraldi võttes on justkui hooliv kaasinimese murest, aga ... kui me nad punti paneme, siis kaob viimanegi hoolivuse raas ja nad ei võta mitte ainsatki seadust vastu, mis püüaks väikses riigis vähegi õiglust süvendada, vaesust ära hoida, kaasinimesest hoolida,... nad ei tee selleks isegi katset. Pigem käib pidev ilkumine. Samas tavaline eesti inimene oma väikse palga arvelt aitab hättasattunuid küll ja veel –


tulemus 26.03.2014 16:42

Muide, riike jagatakse liberaalseteks, autoritaarseteks ja totalitaarseteks. Eestis surutakse „ülalt“ peale, et meil siin on liberaalne riik. Aga ma toon võrdluseks välja TOTALITAARSE RIIGI põhiiseloomustuse:

TOTALITAARSE RIIGI põhiiseloomustuse: a) ei toimi võimude lahusus b)iseloomulik on juhikultus c) ühe partei ideoloogia ainuõiguslik seisund d) võistlevate parteide ja poliitiliste ühenduste tõrjutus e) kontroll kodanike mõtteavalduste ja väljendusvõimaluste üle f) inimõiguste otsene rikkumine g) üksikisiku täielik allutatus kõikehaaravale süsteemile, mida põhjendatakse riigi ja ühiskonna kõrgemate huvidega ühiskonna ees

Totalitaarne riik -ühe partei võimutsemine ja selle parteiaparaadi kokkukasvamine riigiaparaadiga - piiramatu võimuga riigijuhi institutsioon - parlamendi puudumine või selle allutamine juhile - riigi kontroll ühiskonna elu kõigi külgede üle - kodanike poliitiliste õiguste ja vabaduste piiratus

Mis siis näitab Eestis TOTALITAARSE RIIGI olemasolu: - ei toimu võimude lahusus(ise võtan tagatoas otsuseid vastu, ise viin ellu, ise annan hinnanguid) - ühe partei võimutsemine ja selle parteiaparaadi kokkukasvamine riigiaparaadiga (riigiaparaadile pealesunnitud sundparteistamine) - iseloomulik on juhikultus (pealesurutud kiljumine -kes siis veel kui mitte ansip) - kummitemplist parlament (parlamentaarse arutelu puudus) - ühe partei ainuõiguslik seisund (eksivad need, kes arvavad ,et...) - analüüsi täielik puudumine (a´la töötud on ise süüdi, masu tuli meile väljaspoolt, istuv president ja peaminister on ainuvõimalik valik, meil on demokraatia...) - üksikisiku täielik allutatus kõikehaaravale süsteemile (riik vääriks justkui üksnes kiitust, missest et pikaajaliste töötute arv küünib 100 tuhandeni; missest et 40 tuhat last on poolnäljas; missest et kohtu „ukselävi“ on tõstetud nii kõrgele, et suurel osal kodanikest polegi võimalust pääseda õiglase otsuse juurde; missest et 150 000 on emigreerunud sisuliselt nälja eest, missest et 70%-i toetuste kogusummast läheb kontingendile, kes mingit toetust ei vaja ...)


hale ja naljakas 26.03.2014 17:13

Ansipist üritatakse vist rahvuskangelast teha - ainult seetõttu et suutis nii kaua võimu tüüri külge klammerduda. mõistlikum oleks lõpetada haipimine - sitast saia ei tee.


mölakas kuubis 26.03.2014 17:34

ülbik siinse rahva vastu, kõikvõimalike eestiahistajate sabarakk ja jooksupoiss.


XXX 26.03.2014 17:47

Palju ülbust, inimeste, kas otse või kaudselt rumalaks pidamist (mõlemat), liikumatu ja emotsioonitu tühi pilk peaministri silmis, ja jõuetuse tunne, nähes kuidas üks totrus ja ülbus teise otsa pidevalt kuhjus.Hea, et läbi sai!


lembit 26.03.2014 19:40

Meelde jääb vist eluks ajaks ,et kui kuskil oleks vaja palka tõsta ,siis raha pole,aga riigiettevõtte juhid,nõukogu-juhatuse liikmed ,riigikogulased,vot nende palkade tõstmiseks on ju raha küll. Eriti see,et politse ja päästeameti netopalgad hakkavad 500-600- st eurost,lasteaia kokad,kasvatajaabid,majandusjuhatajad saavad mingit 400 eurost netopalka,mis eesti riigist me räägime,see on ju valitsuse ja riigikogu riik,aga eks igal oinal tuleb oma mihklipäev,loodan,et Ansipil rutem...


noh 26.03.2014 19:56

see ratta seljas sõtkumine tuli tal ikka tunduvalt paremini välja kui riigi juhtimine,teiseks pole enne sellist kameelioni näinud,kes oli tubli ja ustav kommunist politruk ja muutus sinimustvalgeks isamaalaseks,seda muidugi sõnades,sisu vaevalt et muutus


Eks ta üks 26.03.2014 20:22

Ljonja Brežnevi aeg oli, ei idenend ei mädanend , hea vähemalt et eelmiste valitsuste poolt ettevalmistatud euro tulekut teisel katsel p-rse ei keeranud.


asja teine külg: 26.03.2014 20:25

okupantide monument istutati kirsasaapana keset eesti Vabadussõjas langenute kalmistut, selline kahe otsaga asi haiseb vägagi FSB juhtnööride järele Kremlist. Hundid söönd lambad terved, ja ullikestest rahvuslaste häälytega endine karjäärikommar pukis! Tehtud!


ise 26.03.2014 22:29

Temast jäi meelde külm, nälg ja pidev ääretu pahameel mõttetute valitsuste üle.


Ants. 27.03.2014 02:56

Mõned meenutused nn. Ansipi ajast. 13.03.2007. Ansip: "Alates 2011. aastast on maksuvaba tulu 3000.- krooni (191.73 eurot) kuus. Ülejäänult on tulumaks 18 %". Sel ajal kõlas TV-s tihti reklaam: "... Mats, viies päev on maksuvaba". 17.09.2007. Ansip: "Koalitsioon otsustas - pensionide aastaks 2011 kahekordistamise. Keskmine pension al. 2011. aastast on 6785.- krooni (433.64 eurot) kuus". Eesti Teataja 01.01.2009. Mida toob alanud aasta? Andrus Ansip Eesti Vabariigi peaminister: "Tänu ettevaatusele ning reservide kogumisele on meil täna võimalik täita meie ja selle koalitsiooni üks suuremaid valimislubadusi - viia pensionid kahekordseks". Lubadused, lubadused võimule pürgimiseks ja seal püsimiseks. Paljud tööinimesed ja pensionärid, keda need peaministri lubadused rõõmustasid, olid nende lubaduste täitumise ajaks juba ammu surnud, saamatagi teada, et neid oli nende lubadustega järjekordselt petetud. Oktoobris 2013 enne KOV valimisi kõlas raadiost mitu korda päevas Ansipi hääl: "2014.a. riigieelarvega suureneb pension 20.- euro võrra kuus, mis teeb aastaseks pensionitõusuks 240.- eurot". Teda toetas ka Riigikogu esimene aseesi(naine)mees L.Randjärv oma artiklis " Eelarve suurendab rahva heaolu" TV Saatekavas nr 51 (dets.2013): "... Pensionid näiteks kasvavad 5,8% võrra. See võib tunduda väikese protsendina, kuid aasta lõikes saab iga pensionär 240.- eurot lisaks. ..." Ansip ega ka Randjärv nähtavasti ei tea, et pensioni muudatus toimub eelarveaastal alles alates 1. aprillist - kui see üldse toimub. Seetõttu saab pensionär 2014. aastal lisaks mitte 240.- eurot, vaid ainult 180.- eurot kui üldse saab. Ka meenub veel ühe eriti menuka nukuseriaali "Pehmed ja Karvased" tootmise ja TV-s esitamise keelamine 2013. aastal. Viimane nukk kustutas isegi tule "keldris". Jõudu ja jaksu T.Rõivasele valitsemiseks. Ehk läheb Rõivase aeg ajalukku nukuseriaali "Pehmed ja Karvased" taastootmise ja TV-ekraanile lubamisega... .


põhilised olid need 27.03.2014 06:38

Korralik käsutäitja, ebakompetentsust oskas varjata raudse maski taha, valetas nii, et silm ka pilkunud, ülimalt ülbe ja kalk.


Eks ikka 27.03.2014 08:09

need põhipärlid!!Ulmeline(nagu kommud unistasid kommuuni jõuda 80-daks.a.) unistus 5-e.rikkama hulka saamine!! Kahtlemata seemned ja fooliumi kaabu/müts ja muidugi lubadus karmilt karistada neid sovette/sibulaid,peale pronksiööd mis osutus aga sossiks!!Ja muidugi see lõputu vegeteerimine,mida serveeriti kui kõige pikemaks peaministri ajaks!!


Näiliselt 27.03.2014 08:49

rahuliku väljanägemise taha peitus ülbus, visiooni puudumine ja pugejalikkus euroliidu leivaisade suhtes. Oma rahva heaolu ei olnud oluline. Kahjuks on nii, et amet on parteipoliitiline ja seetõttu ei piisa ühe riigi toimimisest arusaamiseks pelgalt keemiku haridusest. Vajalik on inimlik mõõde, et aru saada riigi ja rahva toimimisest. See ei seisne üksnes tasakaalus riigieelarvest ja statistilistest numbritest, mille rehkendab Eurostat. Kurb, et Ansip ei suutnud rahulikult lahendada pronkssõduri kolimise saagat, millega tekitas rahvale pikaajalisi majanduslikke kannatusi. Iga loll oleks osanud selle kraanaga ära tassida, kuid teha seda nii, et meie võõrkeelsed kaasmaalased selle ise pidulikult ümber koliksid - selleks oleks vaja mõistust ja empaatiavõimet. Meelde jääb suur maksutõus (2% käibemaksu üleöö), ebavõrdsuse süvenemine madala ja kõrgepalgaliste vahel, riigi kui terviku arengukava puudumine.


EI 27.03.2014 09:11

taha mitte mõeldagi . Antsip mees nagu peab ,hea perekonna pea ja viisakas inimene igati nagu õigele kommunistile põhikirja järgi kohane . Ainult oleks sellega asi piirdunud . Antsip võtab kõiki elus väga tõsiselt samuti oma elu alguspäivil kommparteid teenides ,see andiski tema olemusele väga kommunistile omapärase käitumis stiili ja venelastega mõttes koosolemise . Seoses sellega ta kasutas suurepäraselt ära venelasega hirmutamist , lolli eesti inimest , et vaos ja sõnakuulekana hoida eestlasi , uue peremehe jänkide truualamlikuks orjamiseks igal rindel . Parem kui eestlased ja eesti valitsus sellist kahastunut kahekeelset kaabakat ja eesti rahvast teiste riikidele orjusse müüat ei kohtuks enam mitte kunagi. .


leh 27.03.2014 10:11

meelde jäi pronksiöö korraldamine, seemned ja foolium jms rahva üle ilkumine, "vajaduspõhine" emapalk, "lennukilt raha külvamine", kriis, milles ta tahabki elada, käibemaksu "ajutine" tõstmine, koolivõrgu "korrastamine" jne. kahjuks ei suuda ma meenutada midagi, mis lihtsa inimese eluolu oleks parandanud, ega midagi, mis EI oleks mõjunud lihtinimesele kõrge kaarega pähe kusemisena.


Yoko 27.03.2014 12:06

Süvenev vaesus, turvatunde täielik puudumine...


KGB 27.03.2014 12:28

Targad inimesed teavad, et tegemist oli ja on inimesega, kes on tegelikult Venemaa palgal. Meenutagem veel aegu kui ta koertega inimesi taga ajas, mida nägid sajad ja millest on ka pilte. Sellegipoolest arvavad paljud, et see oli väljamõeldis ja ta oli "ämma" sünnipäeval, kus kapp on alati raha täis. Tema sõnavõttudes ei ole olnud iva ja ka tema olemus ei ole just meeldiv. Küll saab ka tema ühel päeval karistada oma rumaluse eest. Loodan, et Eestil hakkab järjest paremini minema ja taastame oma iseseisvuse.


Kriitik 27.03.2014 20:19

Meelde jääb...Valed,tühjad lubadused,empaatia puudumine,ülim vaesus... Neid asju on veel ja veel....Kõike ei hakka üles lugemagi.... Ainus õige tegu tema poolt oli tagasiastumine.... Halleluuja....


Mälu 27.03.2014 20:41

Breznevism ja stagnatsioon said Andrusega mööda. Nüüd algab Hrustsovi ajastu ja siis tuleb Stalinism ehk ränk diktatuuriaeg. Ajalugu käib vastupäeva.


hambutus ruudus 27.03.2014 21:57

foolium viis rikkamat seemned , muidugi essunud majandusminister


ansipist jääb meelde 28.03.2014 06:11

et ansip oli “kuhu-raha-jäi----ma-ei-mäleta”-simeon kallase puudel.

simeonkallaspoiss tuli korraks 'prüsselist, lasi nipsu ja voilà― ....ansipi asemel oli puudel. Dresseeritud puudel. 〈vaja oleks olnud peaministrit, mitte puudlit〉


Artikkel: Terras: liitlased võiksid Eestisse tuua tankiüksuse ning tugevdada õhu- ja merekaitset

äpu 02.04.2014 08:32

Riikide liidu CCCP piiriala kaitse piiririigis ENSV-s ei olnud Eesti piiriosas vaid ENSV vastutada ega olnud vaid ENSV riigieelarvest rahastatav, sest see oleks olnud ebapiisav.. Riikide liidu CCCP 250 milj. elanikku olid Eesti piiriosas kaitstud riikide liidu huvides praegusest üle 10 korra suurema rahaga CCCP riigieelarvest. CCCP ei langenud väljast tulnud rünnakust, vaid sisemise saamatuse tagajärjel. Seega vastas kaitsealane panus piiril oma eesmärgile. Riikide ühenduses EL-is,.kus elab 500 milj. elanikku, on aga EV piiriosa vaid EV riigieelarvest rahastatav ja seega ilmselt ei vasta kõrgeltaarenenud 500 miljoni elanikuga riikide ühenduse võimalustele piiri kaitsta. Seejuures tuleb arvestada veel seda, et EL-i pikaajalised plaanid ei näe ette sõjalist ekspansiooni. Samal ajal, kui Kreml on teada andnud oma plaanidest tsaaririigi Rossia Impeeriumi läänepiiride taastamisest. Mis mõtet on Belgia, Hollandi, Prantsusmaa jne lennukitel lennata oma maade kohal, kui need riigid ei ole avaldanud kavatsusi üksteise territooriume hõivata? Kui EL ei saa oma piiride kaitset organiseeritud oma kaitsevõimekusest lähtudes, nagu seda tegi riikide liit CCCP ja tema järglane liitriik Rossija, siis paistavadki EL-i piirid Kremlile alakaitstuna ning seega propvotseerivalt piiri rikkuma kutsuvalt. See, et suure EL-i piiri kaitse on ühenduse üliväikeste piiririikide kaela jäetud, vastaks sellele, kui Rossia Föderatsioon jätaks oma piiri kaitse Baltikumis Leningradi ja Pihkva oblasti õlule.


Ants 02.04.2014 10:19

Olukord Eestis: Kui terve on ühiskond, kus pensjonile jääb alates käesolevast aastast vähemalt sama palju inimesi, kui astub tööellu? Et mõni penskar, kel veel hing 250-eurot-kuus sees, hakkab vene tankide vastu sõdima? Või asuvad Eestit kaitsma eesti-venelased, kes moodustavad 25% elanikkonnast ja keda on viimane 23 aastat järjepidevalt mõnitatud, alandatud ja Eesti riigi "ülesehitamisel" teadlikult ja tahtlikult välja jäetud? Või jookseb 200 000 välismaale põgenenud eesti talenti koju tagasi ja hakkab riiki, kes neid välismaale ajas, kaitsma?


Ants 02.04.2014 11:31

Olukorrast Eestis: 23.aastaga on üles ehitatud riik, kus politseinikel peab olema mitu töökohta, muidu ei elata peret ära. Politseitöö kannatab, sest politseinikud on väsinud ja tihti töövõimetud. Eesti riik pakub vastava haridusega inimestele tööd koolieksamite parandamiseks. Tasu 2 euri tunnis, mis teeb kuus vähem kui miinimumpalga. Med.õdede ja arstide liit tunneb sügavat muret töötajate väljavoolu pärast. Olukord on katastroofiline. Hambaarst teatas ERR-is, et Eestis on tõsine probleem suuhaigustega. Rahval polevat raha hambaarsti külastamiseks, mis omakorda tekitab tõsiseid haigusi mitte ainult suuõõndes, vaid kurgus, söögi- ja hingamistorus ja sisikonnas. President möönab prouale, kellel pole poliitilist rolli seaduses ette nähtud, iga kuu 2500 euri uuteks tualettideks.


eesti droon 02.04.2014 11:33

kulla eelmises sajandis elavad strateegid, sõjaväelased ja militaarlased. Väide, et " Küsimus on inimestes, keda Eestis on piiratud arv."- on jama, meil on hetkel olemas võimekus ja ka vist juba tahe et ehitada suur droonide arve, kergrelvastusega ning igat drooni võib juhtida väikse eriõppe saanud koolipoiss, kes nagunii iga päev arvutis kõmmutab kolle maha. Eesti võiks siin tõeliselt eesrindlik olla oma riigi kaitses. On olemas luuredroonid, on olemas juhtdroonid lahingutegevuse jälgimiseks. Võtke üks rekka, ange droone täis, juhtige see raadio teel piiri juurde, kust nn "vene sõjavägi" ründama hakkab, lendab sealt rekkast paarsada drooni välja (juhid istuvad sisuliselt koduste arvutite taga) ja kukuvad neid matse maha võtma. Mis oleks kaotus- ainult droonid- järgmine laine läheks uuesti peale. Droon võib kanda lõhelaengut, kas või ak-d kui vaja aga kindlasti suudame efektiivsema asja ehitada. JA siis oleks eesti maailma kaardil EESTI DROON- oleks tegija ning riigil rahast puudu ei tuleks. Tootmine vaja lihtsalt suures mahus käivitada, mitte siis mängida luuredroonide ehitamist salaja.


Õhtuleht

Sõjandus

Artikkel: Uuring: 61 protsenti eestimaalastest on valmis astuma riigi kaitsele

Im 16:26, 16. mai 2014

Sellised uuringud on pehmelt öeldes s tähega pahalöhnaline "biokytte" jääk. Käia ringi inimeste hulgas ja teha kysitlust sötta suhtumise kohta,on tobedus.Lugedes hyydlauseid:Olen valmis kodumaa eest surema!,on samuti halenaljakas. Kellele kuradile on su surma vaja? Vöidelda ja tappa tuleb,oinas! Sellised lollused vöiks ju söjas mitteolnud inimesele andeks anda kui ta ei lärmaks oma totrusega igas saatana kommentaariumis. J.Nögistu suguse närvihaige tohmaniga mina,kes olen söjas olnud,mitte mingil juhul lahingusse ei läheks,see oleks ju puhas enesetapp!Sihuke ennastäis kilkajast ei ole ,ega ka saa temast, iial lahingumeest. Ka selle uuringu vöib julgelt kahega jagada.Södima hakkab inimene mitmel pöhjusel...Kas ta on väljapääsmatus olukorras,nagu olin mina Afganistanis,kus toimib reegel,kas tapad vöi tapetakse sind. Palgasödur teeb seda raha eest ja siin peab tal ka kindlasti olema kalduvus södurina tööd tegemiseks(teadagi,mis töö see on). On veel ka idee eest vöitlus vöi siis vöitlus kodumaa armastusest,vöitlus oma heaolu eest,mida tullakse hävitama. Yks on aga neis köigis viisides yhine nimetaja,sul peab olema pöhjus,mille eest sa vöitled,yksköik siis,mis see ka poleks.Kui seda pöhjust pole ja on vöimalus mitte vöidelda siis reeglina iga inimene kasutab seda vöimalust. See 60 % tundub veidi noh,nii ja naa,mina poleks nii kindel näiteks selles,et Eestist nö.pagendatud,keda meie kodumaale nagu tarvis polnud ega pole ka tarvis praegu,pigem vöetakse odavtööjöud odavatest kolmandatest riikidest,kas need mehed tormavad söja korral Eestisse södima. Kui palju on Eestis neid,kellel pole kaotada mitte midagi ,isegi sel juhul kui kogu rahvalt köik ära vöetakse,pole temalt lihtsalt midagi vötta? Ma ei kahtle,et vastuhakkajaid on,kui palju,see hoopis teine jutt.Vastus kysimusele,kas hakkad söja korral södima,ei maksa mitte tyhjagi.Vastuse saab teada alles siis kui söda lahti läheb!